Найєм: Нинішній уряд не має волі боротися з корупцієюНайем: Нынешнее правительство не имеет воли бороться с коррупцией

Нинішній уряд не має волі боротися з корупцією, а принципи, за якими формуються державні органі такі самі, як за часів екс-президента Віктора Януковича.

Про це на конференції YES Ukraine 2016 заявив нардеп від БПП Мустафа Найєм, коментуючи виступ генпрокурора Юрія Луценка, який натякнув, що «молоді політики — диванні експерти у війні проти корупції, які завжди праві і добре зароблять на нерухомість».

На слова Луценка про те, що для боротьби з корупцією від «молоді у політиці» він очікує допомоги у вигляді законопроектів» Найєм заявив, що «команда молодих політиків готова допомагати щодня».

«Щоб ця склянка не була порожньою, просто варто не сидіти разом з олігархами в одному кабінеті, з президентом, з вами, пане Луценко, … і ділити при цьому Україну. Це не мої слова, про це відкрито сказав Коломойський (олігарх Ігор Коломойський) — що він сидів разом з Порошенком, Аваковим, Луценко і Турчиновим. Я можу це інтерв’ю показати… Але ж ви жодного разу не прокоментували ці слова», — зазначив він.

Найєм додав, що одна серед «дірок у склянці» — енергетика.

«Скажіть, що зробили з енергетичною монополією Ріната Ахметова за два роки? Є для неї якісь правила? Немає. Ми з колегами пропонували законодавство — про незалежні регулятори. Але хто зупинив це? БПП, «Народний фронт», — додав нардеп.

Він зауважив, що принципи, за якими зараз формуються державні органи — «як за часів Януковича, просто трошки слабші».

«Ми не ті, хто створює проблеми, ми просто незадоволені ефективністю і прозорістю цього уряду, цього президента», — додав Найєм і закликав «не використовувати владу проти того, хто хоче допомогти».

«Цей уряд не має волі боротися з корупцією… Ми говоримо про брак волі для боротьби з монополіями, однак в той же час в ГПУ та СБУ мають волю за нами слідкувати, нас переслідувати, створювати «фейки» про нас, вони борються проти нас… Два роки тому ми стояли на одному боці барикад, а зараз ви нападаєте на нас», — зазначив нардеп.

При цьому він додав, що «ми не атакуємо, не нападаємо — ані на президента, ані на уряд, ні на пана Луценка».

«Але ви теж є в’язнем цих обставин. Єдиний спосіб звільнитись з цією «тюрми зв’язків» — освіжити свою команду, взяти людей, які не пов’язані ні до якого олігарха чи міністра», — підсумував Найєм.

Українська ПравдаДействующее правительство не имеет воли бороться с коррупцией, а принципы, по которым формируются госорганы такие же, как во времена экс-президента Виктора Януковича.

Об этом на конференции YES Ukraine 2016 заявил нардеп от БПП Мустафа Найем, комментируя выступление генпрокурора Юрия Луценко, который намекнул, что «молодые политики — диванные эксперты в войне против коррупции, которые всегда правы и хорошо заработают на недвижимость».

На слова Луценко о том, что для борьбы с коррупцией от «молодежи в политике» он ожидает помощи в виде законопроектов», Найем заявил, что «команда молодых политиков готова помогать каждый день».

«Чтобы этот стакан не был пустой, просто стоит не сидеть вместе с олигархами в одном кабинете с президентом, с вами, господин Луценко … и делить при этом Украину. Это не мои слова, об этом открыто сказал Коломойский (олигарх Игорь Коломойский) — что он сидел вместе с Порошенко, Аваковым, Луценко и Турчиновым. Я могу это интервью показать … Но вы ни разу не прокомментировали эти слова», — отметил он.

Найем добавил, что одна из «дырок в стакане» — энергетика.

«Скажите, что сделали с энергетической монополией Рината Ахметова за два года? Есть для нее какие-то правила? Никаких. Мы с коллегами предлагали законодательство — о независимых регуляторах. Но кто остановил это? БПП, «Народный фронт», — добавил нардеп.

Он отметил, что принципы, по которым сейчас формируются государственные органы — «как во времена Януковича, просто немного слабее».

«Мы не те, кто создает проблемы, мы просто недовольны эффективностью и прозрачностью этого правительства, этого президента», — добавил Найем и призвал «не использовать власть против того, кто хочет помочь».

«Это правительство не имеет воли бороться с коррупцией … Мы говорим о нехватке свободы для борьбы с монополиями, однако в то же время в ГПУ и СБУ имеют волю за нами следить, нас преследовать, создавать «фейки» о нас, они борются против нас … Два года назад мы стояли по одну сторону баррикад, а сейчас вы нападаете на нас», — отметил нардеп.

При этом он добавил, что «мы не атакуем, не нападаем — ни на президента, ни на правительство, ни на господина Луценко».

«Но вы тоже является узником этих обстоятельств. Единственный способ освободиться из этой «тюрьмы связей» — освежить свою команду, взять людей, которые не связаны ни с каким олигархом или министром», — подытожил Найем.

Українська Правда

Автор

Олег Базалук

Oleg Bazaluk (February 5, 1968, Lozova, Kharkiv Region, Ukraine) is a Doctor of Philosophical Sciences, Professor, philosopher, political analyst and write. His research interests include interdisciplinary studies in the fields of neurobiology, cognitive psychology, neurophilosophy, and cosmology.